Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Kiedy wejdzie w życie nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa? [WIDEO]

Sieć 5G w Polsce ciągle czeka na przełom w nowelizacji ustawy o KSC
Sieć 5G w Polsce ciągle czeka na przełom w nowelizacji ustawy o KSC
Fot. Jackson David/ Unsplash/ Domena publiczna

W październiku br. ukazała się kolejna wersja projektu nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Co zawiera ustawa? Jakie emocje wywołuje w branży? Na te pytania CyberDefence24 odpowiada Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu firmy Exatel.

Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa to jedna z najważniejszych regulacji dla branży. To od tego projektu zależy rozdysponowanie pasma C – częstotliwości niezbędnych do funkcjonowania sieci 5G.

Mimo opublikowania w październiku br. kolejnej wersji projektu i przekazania go do rozpatrzenia na Stałym Komitecie Rady Ministrów - jak informowaliśmy na łamach CyberDefence24.pl - został on wycofany i ma się nim najpierw zająć Komitet Rady Ministrów ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw obronnych.

Co o projekcie mówi Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes zarządu Exatel - spółki, która wskazywana jest jako potencjalny kandydat na Operatora Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa?

Pełna wypowiedź w materiale wideo.

YouTube cover video

Czytaj też

Materiał powstał we współpracy z firmą Exatel.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze