Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Gen. bryg. Karol Molenda: Żyjemy w świecie zmieniającej się technologii [WIDEO]

Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
Gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
Autor. Grupa Defence24

„Szybka wymiana informacji o zagrożeniach pozwala nam wyprzedzić ruchy naszych przeciwników.  Stąd też decyzje o tym, by zacieśniać współpracę międzynarodową z naszymi partnerami, którzy są na odpowiednim poziomie dojrzałości w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również z dostawcami rozwiązań teleinformatycznych, które są implementowane w naszych systemach (…)” – stwierdza gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w rozmowie z CyberDefence24.pl.

Reklama

„Obrona systemów teleinformatycznych oraz ochrona naszych danych to złożone zadanie. Te zadania są wymagające, ponieważ żyjemy w świecie zmieniającej się technologii. Linia oddzielająca nasze życie offline od naszego życia online, praktycznie zanika. Adwersarze często wykorzystują ten aspekt, by prowadzić złośliwe operacje przeciwko naszym systemom teleinformatycznym oraz nam - użytkownikom cyberprzestrzeni" – mówił w rozmowie z CyberDefence24.pl gen. bryg. Karol Molenda.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak wyglądają sojusze międzynarodowe w zakresie cyberbezpieczeństwa? Czym jest Cyber Defence Index, i które miejsce zajęła Polska w tegorocznym rankingu? Na czym polega współpraca państwa z dostawcami usług teleinformatycznych?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym materiałem WIDEO.

YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze