Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Gala CloutMMA. Cyberatak na platformę streamingową

Autor. Vladislav Bychkov/Unsplash

5 sierpnia odbyła się gala CLOUT MMA1 (mieszane sztuki walki). Ci, którzy chcieli oglądać ją poprzez PPV (ang. Pay Per Viev), musieli obejść się smakiem. Relacja nie działała lub była transmitowana w warunkach uniemożliwiających jej dogodne oglądanie.

Reklama

W środę organizatorzy gali opublikowali oświadczenie, w którym wskazują na to, że wszelkie problemy techniczne wynikały z ataku DDoS (ang. Distributed Denial of Service) na platformę streamingową, na której transmitowane  miały być walki.

Reklama
Reklama

Niedostępność platformy dla części użytkowników trwała przez przeszło dwie godziny (między 20:05 a 22:20).

„W trakcie trwania ataku, podjęliśmy działania doraźne, w szczególności, ograniczyliśmy dostęp do serwisu – początkowo odcinając Rosję i Chiny, a następnie ograniczyliśmy dostęp tylko do krajów europejskich, a finalnie – samej Polski. Spowodowało to błąd 403 (...)" – czytamy w oświadczeniu.

Maksymalna odnotowana liczba szkodliwych zapytań osiągnęła poziom 27,5 mln na minutę.

Z informacji opublikowanych przez federację wynika, że osoby mające wykupioną usługę PPV, mogą domagać się rekompensaty od organizatorów.

Czytaj też

Atak DDoS

DDoS to rodzaj ataku np. na serwer lub stronę internetową, który generuje sztuczny ruch tak, aby wykorzystać wszystkie wolne zasoby ofiary i doprowadzić do niedostępności usług. W efekcie użytkownicy nie mogą wejść na np. daną witrynę lub platformę.

Więcej na temat tego, czym są taki DDoS pisaliśmy m.in. w tym tekście.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama