Reklama

Cyberbezpieczeństwo

FBI: Hakerzy wykradli 620 mln dolarów w kryptowalutach

Fot. QuoteInspector.com/Flickr/CC BY-ND 2.0

Północnokoreańscy hakerzy stoją za włamaniem do gry wideo Axie Infinity pod koniec marca i kradzież kryptowalut o łącznej wartości około 620 mln dolarów - wskazują władze USA.

"Dzięki dochodzeniu byliśmy w stanie potwierdzić, że podmioty internetowe powiązane z Koreą Północną (KRLD) Lazarus Group i APT38, były odpowiedzialne za kradzież 620 milionów dolarów zgłoszoną 29 marca" – stwierdziło FBI.

Według dziennika "Washington Post" hakerzy, znani jako Lazarus Group, byli również odpowiedzialni za włamanie do Sony Pictures w 2014 roku. Korea Północna zaprzecza oskarżeniom.

FBI zapewnia, że we współpracy z Departamentem Skarbu i innymi partnerami, będzie wciąż ujawniać i zwalczać wykorzystywanie przez KRLD nielegalnych działań - w tym cyberprzestępczości i kradzieży kryptowalut - w celu generowania dochodów dla reżimu.

Czytaj też

Co ciekawe, sposoby na unikanie sankcji przekazywał obywatelom Korei Północnej 39-letni Amerykanin Virgil Griffith. Mężczyzna poleciał do tego kraju, aby zaprezentować na tamtejszej konferencji możliwości obchodzenia ograniczeń USA za pomocą kryptowalut i technologii blockchain.

Jak informowaliśmy, oskrażony przyznał się do winy i został skazany na ponad 5 lat więzienia.

SZP/PAP

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze