Reklama

Cyberbezpieczeństwo

EXATEL zadba o bezpieczeństwo sieci w banku PKO BP

Autor. CyberDefence24.pl

EXATEL i PKO Bank Polski S.A. zawiązują współpracę. Firma telekomunikacyna zapewni bezpieczne łącza do centrali oraz wszystkich oddziałów banku w kraju i zagranicą.

Reklama

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania RFP prowadzonego przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski S.A., EXATEL podpisał kontrakt na obsługę całej sieci MPLS VPN banku na okres 36 miesięcy - dowiedziała się redakcja CyberDefence24.pl podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Reklama

Realizacja usługi w technologii MPLS VPN zapewnia wszystkie korzyści protokołu MPLS w połączeniu z restrykcyjnymi wymaganiami sieci korporacyjnych. Usługa przeznaczona jest dla organizacji wielodziałowych, które potrzebują niezawodnej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy rozproszonymi geograficznie biurami firmy.

W ramach współpracy, EXATEL będzie utrzymywał usługi MPLS VPN. Firma ma wykonywać niezbędne modyfikacje wynikające z bieżących i przyszłych potrzeb organizacji. Exatel będzie też odpowiadał za rozbudowę sieci banku.

Reklama

„Wdrożenie, którego realizację zapewni EXATEL, pozwala na połączenie rozproszonych geograficznie lokalizacji w jedną sieć WAN oraz bezpieczną transmisję z gwarantowanymi parametrami jakościowymi dla danych, głosu lub wideo" - powiedział Szymon Ruman, wiceprezes EXATEL ds. Strategicznych Sieci Bezpieczeństwa.

"Bezpieczeństwo danych i sprawne działanie systemów są priorytetowe nie tylko dla naszej organizacji, ale przede wszystkich dla naszych klientów" – dodał Ruman.

Czytaj też

EXATEL i bezpieczeństwo sieci

Firma EXATEL zapewnia bezpieczeństwo sieci takim instytucjom, jak Ministerstwo Obrony Narodowej czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do grona spółek, które współpracują z tą firmą telekomunikacyjną, należą też firmy energetyczne. Jak dowiedziała się nasza redakcja, od 1 października EXATEL będzie też zaangażowany w udostępnieniu GovNet w 345 lokalizacjach.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: redakcja@cyber

Reklama

Komentarze

    Reklama