Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Euro 2024. TVP poinformowała o ataku DDoS

TVP odnotowała atak DDoS w czasie meczu Polska-Holandia
TVP odnotowała atak DDoS w czasie meczu Polska-Holandia
Autor. TVP Sport - strona internetowa/ zrzut ekranu CyberDefence24

Telewizja Polska poinformowała w niedzielę, że odnotowała atak DDoS „przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski”. Tym sposobem kibicie nie mogli zobaczyć w internecie początku meczu polskiej reprezentacji z Holandią.

Reklama

„Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi” - poinformowało TVP Info na swoim oficjalnym koncie w mediach społecznościowych.

Reklama
Reklama

Z kolei około godziny 15:30 Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport napisał, że „ze swojej strony może przeprosić wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie”. W odpowiedzi na jego wpis część użytkowników serwisu X nadal skarżyła się, że nie działa strona Sport.tvp.pl.

W niedzielę o 15:00 rozpoczęła się transmisja meczu Polska - Holandia w ramach Euro 2024. Niestety nasza drużyna przegrała - strzelając jedną bramkę, podczas gdy nasi rywale zanotowali dwa gole.

Czytaj też

Atak DDoS

Przypomnijmy, że atak DDoS (ang. Distributed Denial of Service, rozproszona odmowa usługi) to rodzaj ataku np. na serwer lub stronę internetową, który generuje sztuczny ruch tak, aby wykorzystać wszystkie wolne zasoby ofiary i doprowadzić do niedostępności usług. W efekcie użytkownicy nie mogą wejść na np. daną witrynę lub platformę.

Ataki te - ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, a także wsparcie dla naszego wschodniego sąsiada i stałe zainteresowanie Polską przez rosyjskie grupy APT - od wielu miesięcy są kierowane zarówno względem podmiotów publicznych, jak i prywatnych. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym materiale.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama