Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cyfrowy szczyt Trójmorza w Warszawie. Branża wyznaczy nowe cele i role dla gospodarki cyfrowej

CEE Digital Summit odbędzie się 21 września w Warszawie w hotelu Crowne Plaza – The HUB.
CEE Digital Summit odbędzie się 21 września w Warszawie w hotelu Crowne Plaza – The HUB.
Autor. materiały prasowe

Przedstawiciele branży cyfrowej z 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej spotkają się w przyszłym tygodniu w Warszawie. Cel? Wspólne prace nad strategią większego zaangażowania regionu w kształtowanie cyfrowej polityki UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. Po raz pierwszy oficjalnie do rozmów o gospodarce cyfrowej państw Trójmorza włączy się Ukraina. Zainteresowani wciąż mogą zarejestrować się na wydarzenie i wysłuchać dyskusji.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

Spotkanie organizuje CEE Digital Coalition, koalicja organizacji branży cyfrowej z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Powstała ona w 2020 roku z inicjatywy Związku Cyfrowa Polska i wspólnie działa na rzecz przyśpieszenia transformacji cyfrowej gospodarki i społeczeństwa w regionie. Co roku jesienią koalicja spotyka się w Warszawie, by porozmawiać o najważniejszych wyzwaniach dla branży cyfrowej krajów Inicjatywy Trójmorza i realizowanych projektach.

W czwartej edycji wydarzenia uczestniczyć będą przedstawiciele 14 organizacji branży cyfrowej z 12 krajów naszego regionu. –Wybory do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2024 r. zapoczątkowują nową europejską kadencję. Dlatego podczas tegorocznego spotkania będziemy rozmawiali o priorytetach w budowie jednolitego rynku cyfrowego pod nowym przewodnictwem, a także o zmieniającej się roli państw członkowskich z Europy Środkowo-Wschodniej w kształtowaniu unijnej polityki. Chcemy określić strategię większego zaangażowania państw naszego regionu szczególnie w kwestie dotyczące projektów cyfrowych Unii Europejskiej – mówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, organizator wydarzenia.

Reklama

Wśród podejmowanych tematów będą te dotyczące perspektyw rozwoju rynku ICT w regionie, budowy kompetencji cyfrowych społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, wspierania regionalnych cyfrowych start-upów, wykorzystania sztucznej inteligencji czy swobodnego przepływu danych. Ważne miejsce w dyskusji będą miały kwestie cyberbezpieczeństwa związane z zagrożeniami wynikającymi głównie z toczącej się wojny na Ukrainie. Tę debatę poprowadzi dr Jacek Raubo z Cyberdefence24.pl. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą ministrowie cyfryzacji z Polski (Janusz Cieszyński), Słowacji (Peter Balik) oraz Rumunii (Marius-Viorel Posa).

Czytaj też

Dołączy organizacja z Ukrainy

W trakcie wydarzenia do koalicji CEE Digital Coalition dołączy również organizacja branży cyfrowej z Ukrainy – IT Ukraine Association. – Wspieramy Ukrainę w dążeniach do dołączenia do unijnej społeczności. Ukraińska branża cyfrowa musi zatem być częścią naszej dyskusji o rozwoju cyfrowym naszej części regionu Europy. Stąd uczestnictwo ukraińskiej branży cyfrowej w naszych rozmowach i projektach jest rzeczą naturalną – mówi Michał Kanownik.

Wydarzenie odbędzie się 21 września w Warszawie w hotelu Crowne Plaza – The HUB. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie internetowej .

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama