Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cyberatak na Albanię. Wyłączono rządowe systemy

klawiatura
Autor. pxhere.com/CC0

Cyberatak na albańską agencję państwową doprowadził do wyłączenia rządowych systemów. Władze mówią o incydencie wywołanym przez szeroko zakrojone działania prowadzone spoza kraju.

Reklama

Albański rząd potwierdził, że w weekend doszło do masowego cyberataku, który miał pochodzić z zagranicy. Krajowe media o incydent obwiniały Rosję.

Reklama

Celem padły serwery Sieci Narodowej Agencji ds. Społeczeństwa Informacyjnego, obsługującej usługi państwowe.

Czytaj też

Aby przeciwdziałać zagrożeniu, Agencja podjęła decyzję o zamknięciu rządowych systemów dopóki cyberatak nie zostanie zneutralizowany. Rada Ministrów Albanii w komunikacie cytowanym przez Balkan Insight wskazuje, że to incydent, który nigdy wcześniej nie miał miejsca.

Reklama

Problemy z usługami internetowymi od sobotniego wieczoru potwierdzają specjaliści NetBlocks, zajmujący się monitorowaniem dostępu do sieci.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze