Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cieszyński: Nieuprawniona osoba przejęła konto posłanki PiS Iwony Arent

cyberatak, polska policja, atak hakerski
Autor. CyberDefence24.pl

„Nieuprawniona osoba przejęła konto Pani Poseł @IwonaArent. Poinformujemy niezwłocznie o jego odzyskaniu” - napisał w środę na Twitterze minister ds. cyfryzacji i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa w KPRM Janusz Cieszyński. Na koncie posłanki pojawiły się wpis krytyczny wobec partii rządzącej.

Wpis na koncie Arent krytykuje postawę PiS względem zarządzania pandemią koronawirusa w Polsce.

"Nie mogę już znieść makabry w Polsce! 100 tys osób w Polsce zmarło na Covid. To nie liczba, to suma ludzkich dramatów - rodzin, dzieci, bliskich. Polska stała się krajem drastycznie rosnących cen i kosztów utrzymania polskich rodzin, Wychodzę z partii Nieudaczników i Szkodników" - czytamy na koncie posłanki. Cytowany przez nas wpis podajemy z jego oryginalną pisownią.

Autor. Twitter / Iwona Arent

Zdjęcie w nagłówku na profilu Arent zostało zmienione na grafikę przedstawiającą hasło "Polska bez PIS".

Autor. Twitter / Iwona Arent

"Nieuprawniona osoba przejęła konto Pani Poseł @IwonaArent. Poinformujemy niezwłocznie o jego odzyskaniu" - napisał w środę na Twitterze minister ds. cyfryzacji i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa w KPRM Janusz Cieszyński.

Autor. Twitter / Janusz Cieszyński

Włamania na skrzynki polityków

W kwietniu 2021 roku firma FireEye opublikowała raport dotyczący działań dezinformacyjnych w ramach operacji określonej mianem Ghostwriter, który opisywaliśmy na łamach CyberDefence24.pl . Ofiarą prowadzonej kampanii padli m.in. politycy Zjednoczonej Prawicy.

Omawiane przez specjalistów FireEye przykłady dotyczyły posłanki Joanny Borowiak, posła Marcina Duszka, minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, posłanki Iwony Michałek oraz posła Marka Suskiego.

Przypomnijmy, że od czerwca ub.r. publikowane są maile, które mają rzekomo pochodzić ze skrzynki ministra Michała Dworczyka. Ich autentyczności nigdy nie potwierdził rząd (które z nich są prawdzie, które częściowo zmanipulowane, a które spreparowane), ale fakty w sprawie podawanych w nich informacji sprawdzali dziennikarze.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama
Reklama