Reklama

Cyberbezpieczeństwo

CERT Polska: uwaga na fałszywe materiały wideo na temat inwazji na Ukrainę

Autor. CERT Polska

CERT Polska ostrzega przed fałszywymi materiałami wideo na temat inwazji na Ukrainę, które pojawiły się w polskim internecie. Zawierają linki, które prowadzą do stron, podszywających się pod „serwisy informacyjne” proszące o zalogowanie się na konto. To nowy sposób wyłudzania danych.

Reklama

CERT Polska w serii wpisów w serwisie społecznościowym Twitter ostrzega przed wyłudzaniem danych przez fałszywe serwisy informacyjne, dystrybuujące materiały wideo rzekomo prezentujące inwazję rosyjskich sił na Ukrainę.

Reklama

Panel logowania do "konta użytkownika" w fałszywych witrynach wyłudza dane, które według ekspertów wykorzystywane są do dalszej dystrybucji postów w ramach grup na Facebooku lub wyłudzania środków finansowych.

Trzeci stopień alarmowy CRP-CHARLIE w cyberprzestrzeni

Reklama

CERT Polska przypomniał o wprowadzeniu od godziny 21.00 w poniedziałek trzeciego stopnia alarmowego CRP-CHARLIE , który dotyczy przede wszystkim kwestii związanych z bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej i administracji publicznej.

"To dobry moment na podniesienie swojej czujności na różnego rodzaju kampanie phishingowe" - napisali na Twitterze eksperci CERT-u Polska.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama