Reklama

Cyberbezpieczeństwo

CERT PKP Informatyka został członkiem międzynarodowej organizacji ds. cyberbezpieczeństwa

PKP Intercity Husarz
Autor. kaffeeeinstein/Wikimedia Commons/CC2.0

CERT PKP Informatyka został członkiem międzynarodowej organizacji ds. cyberbezpieczeństwa. Procedurę poprzedził audyt przeprowadzony przez NASK-PIB. 

Reklama

CERT PKP Informatyka, czyli zespół reagowania na incydenty komputerowe Polskich Kolei Państwowych, został włączony do międzynarodowej organizacji GÉANT TF-CSIRT Trusted Introducer. Jej członkami są zespoły ds. cyberbezpieczeństwa wielu państw. Teraz wśród nich znajdują się także specjaliści PKP. 

Reklama

Dołączenie było możliwe dzięki pozytywnej weryfikacji, którą poprzedził audyt przeprowadzony przez NASK-PIB

W jego trakcie eksperci instytutu ocenili „dojrzałość zespołu CERT i SOC w obszarze organizacyjnym, zasobów ludzkich, technicznym i procesów zgodnie z metodyką SIM3 (Security Incident Management Maturity Model), wytycznymi Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) oraz ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa" – wskazuje PKP Informatyka w komunikacie do sprawy. 

Reklama

Według spółki bycie członkiem GÉANT TF-CSIRT Trusted Introducer potwierdza wysoką jakość usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, świadczonych przez dany podmiot.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama