Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Biletomat w Rzeszowie został zhakowany?

Autor. freepik.com

Przyzwyczailiśmy się już do cyberataków na większe systemy informatyczne. Okazuje się jednak, że hakerzy są zainteresowani również mniejszymi celami. Przekonał się o tym Rzeszów, gdzie prawdopodobnie zhakowano… biletomat.

Reklama

9 grudnia rzeszowskie wydanie „Wyborczej" poinformowało o problemach, które pojawiły się przy zakupie biletów komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Reklama

Prawdopodobnie 8 grudnia jeden z rzeszowskich biletomatów został zhakowany. U kobiety chcącej zakupić bilet dobowy (o wartości 18 złotych) maszyna pobrała z konta 5000 tysięcy złotych i wydała bilety o tej wartości. Chwilę przed tym, jak kobieta dokonała zakupu, monitoring miejski zarejestrował grupę młodych osób, która mogła stać za ingerencją w automat.

Jak informuje Urząd Miejski w Rzeszowie, kobiecie zostaną zwrócone pieniądze, a wspomniane bilety są uznane za nieważne.

Reklama

Czekamy na informacje z Urzędu Miasta dotyczące tego, czy awaria została naprawiona. Skierowaliśmy w tej sprawie pytania.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama