Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Bezpieczeństwo bez hasła. Moda, wygoda czy must have?

Rafał Rosłaniec, Dyrektor Wsparcia Technicznego w firmie ePrinus
Rafał Rosłaniec, Dyrektor Wsparcia Technicznego w firmie ePrinus
Fot. Defence24

Co w praktyce oznacza bezpieczne hasło? Czy bezpieczne funkcjonowanie w sieci bez hasła jest możliwe? O tym w rozmowie z CyberDefence24.pl mówi Rafał Rosłaniec, dyrektor Wsparcia Technicznego w firmie ePrinus.

Materiał sponsorowany

O zastosowaniu kluczy bezpieczeństwa, o tym, jak się chronić przed phishingiem i co oznacza kryptografia kwantowa dla bezpieczeństwa haseł mówi w rozmowie z CyberDefence24.pl Rafał Rosłaniec, Dyrektor Wsparcia Technicznego w firmie ePrinus.

„Bezpieczne hasło to takie, które jest bardzo trudne do złamania. Przykładem może być hasło 12-znakowe, które jest odpowiednio skomplikowane. To znaczy, że powinno posiadać wielkie, małe litery, cyfry i znaki specjalne. Takie hasło pomoże nam uchronić się przed dzisiejszą kryptografią, możliwościami złamania takiego hasła” – komentuje ekspert w rozmowie z naszym serwisem.

Zapraszamy do obejrzenia materiału WIDEO.

YouTube cover video

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze