Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Atak hakerski na twórców gry League of Legends

League of Legends
Autor. Sergey Galyonkin/Wikimedia Commons/CC2.0

Riot Games, amerykańskie studio produkcji gier video, poinformowało na Twitterze o ataku hakerskim przeprowadzonym na systemy informatyczne tej firmy. Chodzi o ransomware.

Reklama

Weekendowa analiza informatyków Riot Games wykazała, że atakujący wykradli kod źródłowy League of Legends, TFT oraz starszej platformy zapobiegającej oszustwom. Producenci wymienionych gier ujawnili też, że otrzymali od atakujących maila z żądaniem okupu. Przekazali, że go nie zapłacą.

Reklama
Autor. RiotGames/Twitter
Reklama

Pierwsze informacje o ataku zostały opublikowane 20 stycznia. Twórca gier, takich jak VALORANT czy League of Legends, przekazał wtedy wiadomość, w której zapewniał swoich graczy o tym, że nic nie wskazuje na to, aby ich dane zostały pozyskane podczas tego ataku.

Czytaj też

Aktualizacje czekają opóźnienia

Konsekwencje ataku są inne. Spowolnieniu mogą ulec prace zespołu Riot Games nad tworzeniem nowych aktualizacji w grach tego producenta.

„Nielegalnie uzyskany kod źródłowy zawiera szereg eksperymentalnych funkcji. Chociaż mamy nadzieję, że niektóre z tych trybów gry i inne zmiany w końcu trafią do graczy, większość tej zawartości jest w fazie prototypu i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek zostanie wydana" – czytamy tej w informacji podanej na TT Riot Games.

Jak na razie nie wiadomo, kto stał za opisywanym atakiem. Producent gry poinformował o zamiarze opublikowania raportu, w którym opisane zostaną techniki atakujących, a także kroki, które podejmie firma w celu zmniejszenia szans na podobne ataki w przyszłości.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama