Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Atak hakerski na sklepy Agata. Ważne informacje dla klientów

Autor. CyberDefence24.pl

Firma Agata S.A wydała oświadczenie w sprawie ataku hakerskiego, do jakiego miało dojść w ostatnich dniach. Nadal trwa weryfikacja czy miał miejsce wyciek danych klientów, takich jak: imię, nazwisko, adres, telefon czy e-mail.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek firma Agata S.A, która zajmuje się sprzedażą mebli i wyposażenia do domu poinformowała, że w ostatnich dniach system informatyczny nie działał poprawnie w związku z atakiem hakerskim.

„Obecnie system działa prawidłowo i możliwe jest ponowne robienie zakupów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie online na agatameble.pl” - czytamy w komunikacie.

Reklama

Czy doszło do wycieku danych klientów?

Nadal nie wiadomo czy doszło do wycieku danych klientów. Agata S.A wciąż weryfikuje czy atakujący uzyskał dostęp do danych klientów takich jak: imię, nazwisko, adres, telefon czy e-mail.

„Niezależnie od rezultatu tej weryfikacji już teraz prosimy klientów o zwracanie uwagi na potencjalne, nieznane telefony lub wiadomości e-mail mogące mieć na celu na przykład pozyskanie danych lub wyłudzenia” - zaznacza firma.

Poprosiliśmy Agata S.A. o komentarz do sprawy. Czekamy na odpowiedź.

Reklama

Co robić? Zachować ostrożność

Przypominamy, że takie informacje jak adres mailowy czy numer telefonu mogą zostać wykorzystane m.in. do ataków phishingowych, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Warto pamiętać o weryfikowaniu nadawcy wiadomości mailowych/SMS-owych; by nie otwierać podejrzanych załączników; nie podawać danych w miejscach i wobec osób, co do których nie jesteśmy pewni, że to oficjalne instytucje czy bliskie nam osoby.

Czytaj też

Ta sama zasada dotyczy telefonów od osób, które mogą się podszywać pod inne - więcej o spoofingu możecie przeczytać w tym materiale.

Czytaj też

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama