Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Atak DDoS na stronę podatki.gov.pl

Fot. gov.pl

Strona internetowa podatki.gov.pl stała się ofiarą ataku DDoS. Informację potwierdził m.in. minister Janusz Cieszyński.

Reklama

Dziś w godzinach porannych nie działał portal podatki.gov.pl. Jak podał RMF24.pl jedna ze stron internetowych resortu finansów została przeciążona i w konsekwencji doszło do jej zablokowania. Z informacji podanych przez portal za atakami mogli stać rosyjscy hakerzy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Innę wersję wydarzeń przedstawił z kolei portal Polskiego Radia 24. "Przerwa w działaniu portalu podatki.gov.pl wynikała z błędu technicznego i nie była wynikiem ataku hakerskiego" - poinformowano Polskie Radio 24, powołując się na informacje otrzymane od biura prasowego resortu finansów.

Atak DDoS potwierdził jednak na Twitterze minister Janusz Cieszyński (Cyfryzacja KPRM):

Kolejne utrudnienia

W tym miesiącu to kolejne utrudnienia związane z funkcjonowaniem strony powiązanej z PIT-ami. W połowie lutego informowaliśmy o problemach z działaniem e-Urzędu Skarbowego . Warto dodać, że 15 lutego był początkiem okresu rozliczeń PIT za 2022 rok.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama