Reklama

Strona główna

Cyberatak na amerykańskie linie lotnicze?

  • Satelita GOES-16. Ilustracja: Lockheed Martin

Amerykańskie Linie Lotnicze United poinformowały na swoim profilu Twitter, że system odpowiedzialny za loty międzynarodowe uległ znaczącej awarii.

Według informacji, jakie pojawiły się dzisiaj rano czasu polskiego, linie lotnicze United musiały opóźnić około 60 lotów międzynarodowych. Ma to być związane z awarią systemu teleinformatycznego. Według informacji, jakie opublikowała firma na swoim profilu w mediach społecznościowych, żadne z 60 lotów, które miały startować we wczesnych godzinach porannych z oraz do Stanów Zjednoczonych nie zostały odwołane. O godzinie 9.15 czasu polskiego United poinformowało, że wszystkie loty zostały wznowione i firma przeprosiła za zaistniałą sytuację.

United Tweet
Publikacje United na portalu społecznościowym Twitter

Obecnie strona główna amerykańskich linii lotniczych nie jest dostępna, jednak podstrony przewoźnika wydają się działać poprawnie. Dostęp do strony z godziny 13.00, 13 października 2016 roku.

United Strona
Strona United około godziny 13 polskiego czasu. Jej niedostępność mogła wynikać z nadmiernego ruchu generowanego przez użytkowników linii lotniczej.

Brytyjska gazeta Independent nie wyklucza, że awaria całego systemu elektronicznego linii United mogła być związana z atakiem hakerskim. United nie opublikowało jeszcze oficjalnego wyjaśnienia co było przedmiotem awarii oraz dlaczego sparaliżowała ona cały ruch międzykontynentalnych linii lotniczych.

Czytaj też: Przyszłość cyberataków – włamania do implantów w ludzkim ciele

Komentarze