Reklama

Polityka i prawo

Chiny prowadzą agresywną kampanię w cyberprzestrzeni przeciwko USA?

fot. obamawhitehouse.archives.gov
fot. obamawhitehouse.archives.gov

Amerykański dziennik „The Washington Times”, powołując się na słowa starszego analityka CIA pisze, że wbrew wcześniejszym twierdzeniom ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, Państwo Środka prowadzi agresywne działania w cyberprzestrzeni  wymierzone w Stany Zjednoczone.

Zdaniem przedstawiciela amerykańskiego wywiadu, z którym rozmawiali Chińczycy bardzo interesują się działaniami w kwestii cyberbezpieczeństwa, jakie podejmują władze USA i ich partnerzy, a także amerykańskim przemysłem i jego zabezpieczeniem przed atakami komputerowymi.

Michael Collins z CIA i jednocześnie szef ośrodka East Asia Mission twierdzi, że aktywność Chin w kwestii cyberbezpieczeństwa to prawdziwy problem i USA powinny podjąć wszelkie możliwe działania, które pomogłyby ukrócić ten proceder.

Czytaj też: Raport DoD: Dynamiczny rozwój Chin w cyberprzestrzeni

Jak pisze dziennik z Waszyngtonu, słowa Collinsa miałyby przeczyć licznym, wcześniejszym komentarzom ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy twierdzili, że aktywność Chin w cyberprzestrzeni spadła po tym, jak poprzedni prezydent USA Barack Obama podpisał w tej sprawie w 2015 roku porozumienie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, w którym to dokumencie obydwaj sygnatariusze zobowiązali się do ograniczenia aktywności w cyberprzestrzeni względem siebie.

Reklama

Komentarze

    Reklama