Reklama

Biznes i Finanse

Tencent ograniczy czas grania dla nieletnich i zakupy w aplikacji

fot. Zdjęcie poglądowe/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Zdjęcie poglądowe/ Unsplash/ Domena publiczna

Największy chiński producent gier Tencent Holdings ograniczy czas grania nieletnich i możliwość robienia zakupów w grach przez dzieci poniżej 12. roku życia. To efekt krytyki mediów, które ochrzciły gry określeniem „duchowego opium”.

Firma zadeklarowała wprowadzenie zmian po tym, jak została skrytykowana przez Economic Information Daily, gazetę powiązaną z oficjalną chińską agencją informacyjną Xinhua. Jej akcje spadły wtedy o 11 proc.

Gazeta określiła popularną chińską grę „Honor of Kings” jako uzależniającą dla nieletnich, jako przykład podano ucznia, który przyznał, że on i jego koledzy potrafią grać w nią przez osiem godzin dziennie.

Artykuł - po publikacji - został usunięty kilka godzin później, jednak wywołał pożądany efekt. Padły w nim określenia gier jako „duchowego opium dla dzieci” wartego setki miliardów z zastrzeżeniem, że „żaden przemysł nie powinien się rozwijać w ten sposób, by zniszczyć pokolenie” - informuje serwis ArsTechnica. 

Ograniczenie czasu gry

Tencent w reakcji na krytykę zadeklarował, że ograniczy czas grania dla nieletnich do 1 godzinny dziennie i dwóch godzin dziennie podczas wakacji, natomiast małoletni do 12. roku życia nie będą mogli kupować gadżetów w aplikacji.

Z kolei użytkownicy poniżej 18. roku życia będą mogli grać maksymalnie przez półtorej godziny dziennie, a w okresie świątecznym – do trzech godzin dziennie.

/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama