Reklama

Biznes i Finanse

Sztuczna inteligencja pomaga dbać o zdrowie psów 

Fot. James Barker/unsplash.com
Fot. James Barker/unsplash.com

Portugalski startup rozwija projekt inteligentnej skrzynki na żywność dla psów. Informuje ona właściciela pupila o prawidłowym jego żywieniu. Urządzenie bazuje na sztucznej inteligencji, dzięki czemu pomaga lepiej dbać o zdrowie czworonoga. 

Jak podała regionalna telewizja Porto, skrzynka na żywność została skonfigurowana z systemem sztucznej inteligencji oraz smartfonem właściciela zwierzęcia. Pan jest informowany przez aplikację na bieżąco o zapotrzebowaniu na żywność swojego pupila, a także czuwa nad prawidłową dietą zwierzęcia.

Urządzenie jest w stanie ostrzec właściciela m.in. przed otyłością czworonoga, a także przypomina mu o wizytach u weterynarza.

Autorzy skrzynki nazywanej Barkyn Home zapowiedzieli już umiędzynarodowienie konceptu. Planują m.in. jesienią rozpocząć sprzedaż na rynek włoski i hiszpański.

Dodatkowe funkcje 

Władze firmy z Porto uważają, że wraz z rozszerzaniem funkcji urządzenia jego popularność powinna rosnąć. Wskazują, że wśród innowacyjnych rozwiązań skrzynki na żywność dla psów jest m.in. opcja samodzielnego zamawiania przez urządzenie karmy u jej producenta.

Oferowana w cenie 99 euro skrzynka, która dostępna jest od lutego w sprzedaży internetowej, pozwala również na szybki kontakt z weterynarzem, a także z treserami psów w celu opracowania indywidualnego treningu dla czworonoga. Docelowo nowatorskie urządzenie ma kosztować 199 euro.

Współzałożyciel firmy wytwarzającej inteligentną skrzynkę na żywność dla psów Andre Jordao przypomniał, że zainstalowane w urządzeniu baterie pozwalają urządzeniu na samodzielne działanie przez dwa miesiące.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze