Reklama

Biznes i Finanse

Samsung zmieni oblicze AI? Innowacyjny komponent trafił na rynek

Fot. Nyusen/Wikimedia Commons/Domena publiczna
Fot. Nyusen/Wikimedia Commons/Domena publiczna

Samsung wprowadził na rynek innowacyjny chip „Flashbolt”, który jest przeznaczony dla skomplikowanych rozwiązań, bazujących na sztucznej inteligencji oraz superkomputerach. 

Flashbolt według firmy jest pierwszym urządzeniem z trzeciej generacji czipów High Bandwidth Memory (HBM) 2E. Ma zapewniać dwukrotnie wyższą moc obliczeniową od podzespołu Aquabolt z poprzedniej generacji.

"Nowy 16-gigabajtowy czip HBM2E jest w unikalny sposób dostosowany do maksymalizacji wydajności superkomputerów. Pomoże wytwórcom tego typu urządzeń jeszcze bardziej rozwinąć swoje systemy HPC, prowadzić analizę danych za pomocą AI czy tworzyć najbardziej zaawansowane systemy graficzne" - wskazała firma.

Flashbolt ma oferować transfer danych na poziomie 3,2 Gbps na sekundę przy przepustowości pamięci rzędu 410 GB na sekundę na klaster. Obrazowo, pozwalać ma to na przeniesienie ok. 82 filmów w standardzie full HD w pojedynczą sekundę.

Koreańska firma wskazała, że rozpoczęcie szeroko zakrojonej produkcji podzespołu planowane jest na pierwszą połowę 2020 r. Spółka zaznacza, że nadal będzie produkować też Aquabolty, choć stopniowo rozwijać będzie linię produktów Flashbolt.

Źródło:PAP

Komentarze