Reklama

Biznes i Finanse

Przestępcy atakują za pomocą fałszywych e-maili od Orange

Fot. mohamed_hassan/Pixabay/
Fot. mohamed_hassan/Pixabay/

CERT Orange Polska ostrzega przed fałszywymi mailami. Przestępcy domagają się w nich dopłaty za usługi. Celem jest uzyskanie danych do konta bankowego.

Fałszywe maile informują, że dostęp do sieci został ograniczony, ponieważ nie otrzymano dopłaty należności za faktury wystawione w ubiegłym miesiącu. Autorzy fałszywej informacji rekomendują dokonanie płatności, ponieważ w innym wypadku można liczyć się z zawieszeniem konta.

Orange Polska informuje, że nie ma z tą korespondencją nic wspólnego. Podjął już odpowiednie kroki, aby ustrzec klientów przed atakiem.

Fałszywe wiadomości e-mail zawierają spreparowaną wiadomość zawiera załącznik z oprogramowaniem, którego otworzenie powoduje zainfekowanie komputera oraz wyłudzenie danych uwierzytelniających do kont bankowych.

Orange zaleca uważną lekturę treści. Jeżeli klient ma wątpliwości, to rekomendowane  jest porównanie maili z innymi wiadomości od tego samego nadawcy. Ponadto użytkownicy powinni zawsze zachowywać czujność w kwestiach związanych z finansami. Ponadto eksperci Orange przestrzegają przed otwieraniem załączników, które budzą wątpliwości oraz na wiadomości, w których w nadawca straszy Cię konsekwencjami lub zbyt wiele obiecuje.

Reklama

Komentarze

    Reklama