Reklama

Biznes i Finanse

Polska gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 w Katowicach

fot. materiały prasowe IGF
fot. materiały prasowe IGF

”Staraliśmy się o to kilka lat i udało się. ONZ docenił nasze starania na arenie międzynarodowej – 16. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się w Polsce, w Katowicach” - zapowiada Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. 

Kilka tysięcy gości – ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych, przedstawiciele biznesu, w tym największych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, teoretycy i praktycy – od 6 do 10 grudnia 2021 roku - całe międzynarodowe środowisko internetowe spotka się w jednym miejscu w Polsce - w Katowicach. 

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 będzie miejscem debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Hasło tegorocznej edycji konferencji to Internet United, czyli wolny, niepodzielny, otwarty internet. Omawiane będą globalne tematy i najlepsze praktyki związane z przestrzenią cyfrową.

"Podczas kryzysu związanego z COVID-19 internet okazał się pomocny w organizacji naszego życia w stopniu, którego nie przewidywaliśmy wcześniej. Potwierdziło to jego ogromną wartość dla nas wszystkich. Funkcjonujemy w cyfrowym świecie i potrzebujemy w nim zarówno wolności, otwartości jak i bezpieczeństwa. Zależy nam, aby polskie i międzynarodowe środowisko internetowe aktywnie zaangażowało się w przebieg tego wydarzenia. Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 każdy może wypowiedzieć się na tematy przyszłości internetu i mieć wpływ ma te dyskusję" - zapowiada Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. 

Tegoroczny IGF ma różnić się od poprzednich edycji zaangażowaniem w dyskusje i podejmowanie decyzji przez młodych użytkowników internetu. W Katowicach ma znaleźć się miejsce i czas na to, by ich wysłuchać.

"Chcemy, aby Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF Summit)" - mówi Szubert. 

Wstęp na 16. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 jest bezpłatny. Każdy może wziąć w nim udział, zadać pytanie i zabrać głos w dyskusji.

Program Szczytu Cyfrowego to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe. To także sesje z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna.

Redakcja CyberDefence24.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Na wydarzenie można zarejestrować się pod linkiem.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze