PKO BP: cyfryzacja przyspieszy w związku z pandemią

Cele ilościowe strategii banku PKO BP w obecnej sytuacji są nie do utrzymania, lecz z drugiej strony cele jakościowe związane z cyfryzacją placówki przyspieszą w związku z pandemią koronawirusa - wskazuje prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.
W środę odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu wyników finansowych grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego za III kwartał 2020 r. W jej trakcie przedstawiciele banku byli pytani o to, czy zostanie zaktualizowana strategia PKO BP.
„Mówiłem o tym podczas poprzedniej konferencji (...), że jasne jest dla nas, że te cele ilościowe naszej strategii są nie do utrzymania - to jest oczywista oczywistość. Natomiast cele jakościowe związane z cyfryzacją banku przyspieszą w związku z tą pandemią” - powiedział Jagiełło.
We wrześniu Jagiełło mówił PAP, że „nową strategię PKO Bank Przyszłości ogłosiliśmy w listopadzie 2019 roku”. „Na skutek pandemii zdezaktualizowały się ujęte w niej cele finansowe, czyli zysk netto, zwrot kapitału, koszty do dochodów itd. Natomiast sama strategia pozostaje aktualna. Wyznaczone w niej kierunki, czyli dalsza digitalizacja, automatyzacja, używanie narzędzi sztucznej inteligencji – na skutek zmian wywołanych pandemią, jeszcze zyskały na znaczeniu” - podkreślił.
PKO Bank Polski ma 18,4 proc. udziałów w krajowym rynku oszczędności, kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Ma ponad 9,46 mln kart płatniczych. Skarb Państwa jest właścicielem ok. 30 proc. akcji PKO BP.
Operacje Wojska Polskiego. Żołnierze do zadań dużej wagi
Materiał sponsorowany