Reklama

Biznes i Finanse

PKO BP: cyfryzacja przyspieszy w związku z pandemią

Fot. MOs810/Wikimedia Commons/CC 3.0
Fot. MOs810/Wikimedia Commons/CC 3.0

Cele ilościowe strategii banku PKO BP w obecnej sytuacji są nie do utrzymania, lecz z drugiej strony cele jakościowe związane z cyfryzacją placówki przyspieszą w związku z pandemią koronawirusa - wskazuje prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

W środę odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu wyników finansowych grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego za III kwartał 2020 r. W jej trakcie przedstawiciele banku byli pytani o to, czy zostanie zaktualizowana strategia PKO BP.

„Mówiłem o tym podczas poprzedniej konferencji (...), że jasne jest dla nas, że te cele ilościowe naszej strategii są nie do utrzymania - to jest oczywista oczywistość. Natomiast cele jakościowe związane z cyfryzacją banku przyspieszą w związku z tą pandemią” - powiedział Jagiełło.

We wrześniu Jagiełło mówił PAP, że nową strategię PKO Bank Przyszłości ogłosiliśmy w listopadzie 2019 roku”. Na skutek pandemii zdezaktualizowały się ujęte w niej cele finansowe, czyli zysk netto, zwrot kapitału, koszty do dochodów itd. Natomiast sama strategia pozostaje aktualna. Wyznaczone w niej kierunki, czyli dalsza digitalizacja, automatyzacja, używanie narzędzi sztucznej inteligencji – na skutek zmian wywołanych pandemią, jeszcze zyskały na znaczeniu - podkreślił.

PKO Bank Polski ma 18,4 proc. udziałów w krajowym rynku oszczędności, kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Ma ponad 9,46 mln kart płatniczych. Skarb Państwa jest właścicielem ok. 30 proc. akcji PKO BP.

Źródło:PAP

Komentarze