Reklama

Biznes i Finanse

Pierwsi absolwenci studiów EMBA na Akademii Marynarki Wojennej z dyplomami

Pierwsi absolwenci studiów EMBA na Akademii Marynarki Wojennej z dyplomami
Pierwsi absolwenci studiów EMBA na Akademii Marynarki Wojennej z dyplomami
Autor. Poczta Polska

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zakończyła I. edycję studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi”, organizowanych przez Akademię w partnerstwie z Pocztą Polską S.A.

Reklama

Uroczystość wieńcząca I. edycję odbyła się w AMW z udziałem kadm. prof. dra hab. Tomasza Szubrychta, rektora-komendanta Akademii Marynarki Wojennej i Tomasza Zdzikota, prezesa Poczty Polskiej S.A. Dyplom uzyskało 45 absolwentów.

Reklama

"Gratuluję absolwentom studiów EMBA „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” zakończenia studiów z sukcesem. To pierwsza edycja, dlatego serdecznie dziękuję, że nam Państwo zaufaliście. Na studia MBA idzie się łącznie z kilku powodów: podniesienia kompetencji, w tym wypadku zarządczych i cyfrowych, otrzymania cenionego dyplomu i nawiązania kontaktów. Z pełną odpowiedzialnością za słowa, jestem przekonany, że nasze studia dają to wszystko. Niebawem, już jesienią, we współpracy z AMW uruchomimy drugi, komplementarny projekt, studia DBA dedykowany absolwentom MBA. Już teraz serdecznie na nie zapraszam jak również na II. edycję studiów EMBA" – powiedział Tomasz Zdzikot podczas wydarzenia.

Uruchomienie studiów EMBA w Akademii Marynarki Wojennej będącej jedną z najbardziej znanych i cenionych uczelni w Polsce, wychodzi naprzeciw potrzebom szeroko rozumianego rynku IT. Studia w Akademii przyczyniają się do wypełnienia luki związanej z odczuwalnym deficytem ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym tych posiadających kompetencje zarządcze. Tymczasem liczba uczelni oferujących specjalizację z tego zakresu wciąż pozostaje niewystarczająca.

Reklama

W toku nauki studenci odbyli 16 zjazdów w dwóch miastach (w Warszawie i Gdyni), uczestniczyli w blisko 260 godzinach zajęć podzielonych na ponad 40 zagadnień z obszarów m.in. cyberbezpieczeństwa, IT, prawa, ekonomii, HR i marketingu, wykładanych przez ponad 30 ekspertów.

"W każdym przedsięwzięciu najważniejsze jest znaleźć ludzi, którzy mają pomysł, wiedzę i chcą działać. Inspiratorem powołania studiów EMBA był Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej, za co serdecznie dziękuję. Studia EMBA na AMW to studia szczególne. Dają efektywne narzędzia, by skutecznie zarządzać i wymagać od swoich zespołów osiągania ambitnych celów. Do tego potrzebna jest oczywiście wiedza oraz doświadczenie z rozmysłem dobranych wykładowców. Jestem wdzięczny, że tak wielu ekspertów zgodziło się współtworzyć z nami ten projekt edukacyjny. Należy podkreślić, że miarą jakości każdych studiów są ich absolwenci. Cieszę się, że studentami EMBA, a teraz absolwentami, są osoby z „ligi mistrzów” w środowisku cyberprzestrzeni w Polsce. Dziękuję, że nas wybraliście" – powiedział kadm. prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.

Zapisy na II edycję

Studia EMBA „Zarzadzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” zostały zainaugurowane na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich AMW w październiku 2021 roku. Niebawem rozpoczną się zapisy na II. edycję studiów (szczegóły dotyczące I. edycji można znaleźć TU ). Słuchacze EMBA na AMW, obok aspektów ściśle związanych z cyberbezpieczzeństwem, zdobędą także wiedzę z zakresu m.in. finansów dla kadry zarządczej, prawnych aspektów zarządzania usługami kluczowymi, prawa gospodarczego, komunikacji kryzysowej i PR, a także zarządzania ryzykiem.

Oferta dydaktyczna skierowana jest w szczególności dla pracowników i kadry zarządzającej kluczowych przedsiębiorstw, które w coraz większym stopniu narażone są na ataki cyberprzestępców, ale także sektora wojskowego i administracji państwowej oraz samorządów.

Czytaj też

Uruchomienie studiów podyplomowych Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” jest kolejnym etapem realizacji porozumienia, które 15 września 2021 roku zawarły ze sobą Poczta Polska i Akademia Marynarki Wojennej.

Poczta Polska S.A. nadal będzie pełnić merytoryczny nadzór nad studiami jako największa firma infrastrukturalna w Polsce, świadcząca – w szerokim i coraz bardziej rozległym zakresie – usługi cyfrowe na rzecz państwa i obywateli.

/Informacja prasowa

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama