Reklama

Biznes i Finanse

Oszustwo na Disney Plus. Cyberprzestępcy wyłudzają dane i pieniądze

Oszuści podszywają się pod platformę Disney Plus.
Oszuści podszywają się pod platformę Disney Plus.
Autor. screen/ Disney Plus

Zespół cyberbezpieczeństwa polskiego sektora finansowego powołany przez KNF ostrzega przed nowym schematem oszustwa - na fikcyjną platformę Disney Plus. Cyberprzestępcy przygotowali - do złudzenia przypominającą oryginalną - stronę internetową serwisu, by wyłudzać dane lub pieniądze.

Reklama

Zespół CSIRT KNF ostrzega, że w ostatnim czasie powstają fałszywe strony, których celem jest podszywanie się pod serwis streamingowy Disney Plus, który od niedawna jest dostępny także w Polsce.

Reklama
Autor. Strona Disney Plus
Reklama

"Cyberprzestępcy wyłudzają poświadczenia logowania do konta oraz dane kart płatniczych. Nie dajcie się okraść – to próba oszustwa!" - ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

Czytaj też

Wyłudzenie danych i... pieniędzy

Na czym polega próba oszustwa?

Wpisując swoje dane logowania oraz dane karty płatniczej na fikcyjnej stronie, użytkownik podaje je de facto cyberprzestępcy, który będzie w ten sposób wiedział, jakich danych użyć, by "wyciągnąć" pieniądze z konta bankowego osoby logującej się do Disney Plus.

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama