Reklama

Biznes i Finanse

Nowe kierownictwo Rady i Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

klawiatura laptop
Autor. ChromeGames923/Wikimedia Commons/CC4.0

Na posiedzeniu Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, które odbyło się 19 kwietnia 2023 roku wybrano nowe kierownictwo rady i wiceprezesów zarządu. Ich kadencja potrwa od 2023 do 2026.

Reklama

Przewodniczącym rady został Andrzej Abramczuk, a wiceprzewodniczącymi Artur Wiza oraz Jacek Łęgiewicz - przekazała nam PIIT.

Reklama

Rada wybrała także 6 osób do Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. W jego skład weszli: Marta Brzoza, Jacek Falkiewicz, Xawery Konarski, Wiesław Paluszyński, Mirosław Śmiałek oraz Teresa Wierzbowska.

Prezesem Zarządu PIIT jest Andrzej Dulka, wybrany pod koniec marca przez Zgromadzenie Izby.

Reklama

Rada Izby liczy 25 osób, w komisji rewizyjnej zasiadają 4 osoby oraz 3 w sądzie koleżeńskim.

Czytaj też

30-lecie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia; w sumie zrzesza 130 firm z sektora teleinformatycznego. To platforma działającą na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. Izba pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur; promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki, które mają wspierać cyfrową transformację oraz upowszechniać społecznie korzystne innowacje.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama