Reklama

Biznes i Finanse

Niebezpieczne rozszerzenia do popularnej przeglądarki. Mozilla interweniuje

Fot. Mozilla in Europe/Flickr/CC 2.0
Fot. Mozilla in Europe/Flickr/CC 2.0

Mozilla usunęła niemal 200 rozszerzeń do przeglądarki Firefox, które potencjalnie mogły stwarzać zagrożenie dla użytkowników - poinformował we wtorek serwis Tech Radar. Niektóre z dodatków mogły m.in. wykradać prywatne dane.

Inną funkcją, w jaką wyposażone były złośliwe rozszerzenia, było zdalne wykonywanie kodu na komputerze użytkownika, na którym zainstalowano przeglądarkę z dodatkiem.

Rozszerzenia, które zespół bezpieczeństwa Mozilli wskazał jako zagrażające bezpieczeństwu i prywatności użytkowników, zostały usunięte ze sklepu z dodatkami dla przeglądarki Firefox. W przypadku osób, u których już były zainstalowane i aktywne - ich działanie zostało przez Mozillę zablokowane.

Wśród rozszerzeń, które wzbudziły obawy u ekspertów Mozilli szczególną uwagę zwrócono na te pochodzące od firmy 2Ring oraz na dodatki produkowane przez Tamo Junto Caixa (wykonywały zdalnie nieznany kod na komputerach użytkowników). Dodatki takie jak WeatherPool, Your Social, Pdfviewer, Roli Trade i Rolimons Plus zostały z kolei usunięte w związku z gromadzeniem na dużą skalę danych użytkowników bez ich wiedzy i zgody.

Inne z usuniętych przez Mozillę dodatków do przeglądarki Firefox - takie jak EasySarch, EasyZipTab, FlixTab czy ConvertToPDF gromadziły bardzo wrażliwe informacje o korzystających z nich osobach, takie jak np. hasła wpisywane w wyszukiwarkę internetową.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama