Reklama

Biznes i Finanse

Musk: jestem fanem premiera Modiego. Tesla wejdzie do Indii

Autor. COP26 / Flickr

Elon Musk zadeklarował, że Tesla wejdzie do Indii i zainwestuje tam „tak szybko, jak to możliwe z ludzkiej perspektywy”. Nazwał samego siebie również „fanem premiera Modiego”, z którym spotkał się podczas wizyty tego polityka w USA.

Reklama

Indie chcą, aby Elon Musk zainwestował w tym kraju - szczególnie komercyjnym sektorze kosmicznym i w branży elektromobilności.

Reklama

Podczas wizyty premiera Narendry Modiego w USA doszło do spotkania właścicielem Tesli i SpaceX, który - jak podaje serwis BBC - zadeklarował, że "czeka na właściwy czas", aby mogło do tych inwestycji dojść.

Cyfrowa dyplomacja, realne inwestycje

Serwis zwraca uwagę, że do spotkania premiera Indii i miliardera doszło zaledwie kilka dni po tym, jak były dyrektor generalny Twittera - Jack Dorsey - oskarżył rząd Modiego o szantaż, w wyniku którego platforma miała zostać wyłączona w Indiach, jeśli odmówi cenzury treści pod dyktando polityczne.

Reklama

Administracja Narendry Modiego odparła te oskarżenia, nazywając je "otwartym kłamstwem" - przypomina BBC.

Elon Musk nie ma takich problemów z cenzurą, jak miał Dorsey, o czym świadczy rosnąca liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków o jej stosowanie po przejęciu przez niego platformy ( pisaliśmy o tym na naszych łamach tutaj ), jak i komentarze miliardera.

Miał on powiedzieć, że Twitter nie ma wyboru - albo zgodzi się wykonywać polecenia lokalnych rządów, albo zostanie zamknięty. "Będziemy jednak robić wszystko co możemy, aby umożliwiać jak największą wolność słowa w ramach obowiązującego prawa" - dodał Musk.

Fan Modiego

Elon Musk nazwał samego siebie "fanem premiera Modiego" i powiedział, że "Indie niosą z sobą obietnicę większą, niż jakikolwiek inny kraj na świecie".

Jak cytuje miliardera BBC, "Modi naprawdę troszczy się o Indie, bo naciska na nas, abyśmy czynili tu znaczące inwestycje - a mamy takie intencje. Obecnie jedynie próbujemy znaleźć właściwy czas" - powiedział szef Tesli.

"Jestem pewien, że Tesla będzie w Indiach i stanie się to tak szybko, jak z ludzkiej perspektywy możliwe" - dodał.

Wcześniej, w maju tego roku, media informowały, że Musk rozważa budowę fabryki samochodów elektrycznych i baterii do nich właśnie w Indiach. Oznacza to, że Tesla ugina się pod naciskami indyjskiego rządu, który bardzo napierał na to, aby samochody elektryczne Muska były produkowane lokalnie - podczas gdy firma chciała je do Indii eksportować.

Modi obecnie przebywa z trzydniową wizytą w Nowym Jorku, która zaczęła się we wtorek. Według wielu obserwatorów, wizyta ta postrzegana jest jako punkt zwrotny we wzajemnych relacjach USA i Indii, które wzmacniają sojusz, gdyż ich wspólnym przeciwnikiem są Chiny .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama