Reklama

Biznes i Finanse

Modernizacja PKP Intercity. Wi-Fi ma być dostępne w ponad 550 wagonach

Fot. JoachimKohlerBremen/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. JoachimKohlerBremen/Wikimedia Commons/CC 4.0

„Planujemy, że do końca bieżącego roku bezprzewodowy internet będzie dostępny w ponad 550 wagonach” - przekazał PAP kolejowy przewoźnik PKP Intercity. Przedsięwzięcie wpisuje się w szerszy program inwestycyjny spółki. 

Na początku tego roku PKP Intercity informowało, że z Wi-Fi można korzystać w 450 wagonach należących do spółki.

PKP Intercity przypomniało ponadto, że z usługi łączenia z internetem przez Wi-Fi można korzystać - poza wagonami - obecnie w 60 elektrycznych zespołach trakcyjnych: 20 pociągach Pendolino, 20 jednostkach PesaDART i 20 składach FLIRT.

7 mld zł na modernizację 

Modernizacja wagonów to element konsekwentnie realizowanego największego programu inwestycyjnego w historii spółki. Warty 7 mld zł program PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji zostanie wdrożony do 2023 roku, a jego celem jest modernizacja i zakup nowego taboru oraz dalsze podnoszenie komfortu podróży.

Po zakończeniu programu, w 2023 roku tabor przewoźnika będzie w 80-proc. nowy lub zmodernizowany, w 94 proc. pociągów będzie dostępna klimatyzacja, a w co najmniej 77 proc. bezprzewodowy internet.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze