Biznes i Finanse

Konferencja „Miasta w Internecie” 22 i 23 czerwca w formule stacjonarnej

Fot. fot. materiały prasowe

W dniach 22-23 czerwca odbędzie się kolejna edycja konferencji „Miasta w Internecie”. W formule stacjonarnej. CyberDefence24 objął patronat medialny nad konferencją.

"Tegoroczne spotkanie samorządowych liderów transformacji cyfrowej, stanie się miejscem prezentacji idei kreowanych na poziomie centralnym oraz najlepszych pomysłów realizowanych na poziomie lokalnym i regionalnym. Zorganizujemy debaty na tematy fundamentalne: roli samorządów w inwestycjach w projekty cyfrowe, linii demarkacyjnych między programami centralnymi a regionalnymi, cyberbezpieczeństwa urzędów i samorządowych jednostek organizacyjnych, a także realiów polskich smart cities. Pokażemy modelowe inwestycje cyfrowe w polskich miastach, powiatach i województwach" – zapowiada Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, dyrektor programowy Konferencji.

Czytaj też

Najważniejsze tematy konferencji

Ważnym tematem konferencyjnych prezentacji i debat będą źródła finansowania projektów cyfrowego rozwoju w obecnej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej. W ramach ich przeglądu mowa będzie m.in. o megaprojektach cyfryzacyjnych w Krajowym Planie Odbudowy. "Swoje ważne miejsce w programie znajdzie także problematyka systemów informatycznych w Architekturze Informacyjnej Państwa, a także rola samorządów w inwestycjach w rozwój sieci telekomunikacyjnych nowej generacji" – wskazuje Arkadiusz Złotnicki, wiceprezes SMWI, dyrektor organizacyjny konferencji.

Czytaj też

To będzie jubileuszowa edycja Konferencji. 25. spotkanie przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, sektora nauki, firm teleinformatycznych oraz organizacji pozarządowych i eksperckich. "Pracujemy nad formatami, które pozwolą nam docenić zarówno jubileusz naszego dorocznego spotkania, stosownie do rangi tej najdłużej rozwijającej się konferencji na temat elektronicznej administracji w Środkowo-Wschodniej Europie, jak również podsumować ćwierćwiecze cyfryzacji samorządów w Polsce" – mówi Arkadiusz Złotnicki.

Więcej na temat programowych i organizacyjnych aspektów konferencji można znaleźć tutaj: 25.kmwi.pl/. Zgłoszenia do udziału w konferencji można dokonać pod adresem : 25.kmwi.pl/rejestracja.

CyberDefence24 objął patronat medialny nad konferencją.

Komentarze

    Czytaj także