Reklama

Biznes i Finanse

Konferencja „Miasta w Internecie” 22 i 23 czerwca w formule stacjonarnej

Autor. fot. materiały prasowe

W dniach 22-23 czerwca odbędzie się kolejna edycja konferencji „Miasta w Internecie”. W formule stacjonarnej. CyberDefence24 objął patronat medialny nad konferencją.

Reklama

"Tegoroczne spotkanie samorządowych liderów transformacji cyfrowej, stanie się miejscem prezentacji idei kreowanych na poziomie centralnym oraz najlepszych pomysłów realizowanych na poziomie lokalnym i regionalnym. Zorganizujemy debaty na tematy fundamentalne: roli samorządów w inwestycjach w projekty cyfrowe, linii demarkacyjnych między programami centralnymi a regionalnymi, cyberbezpieczeństwa urzędów i samorządowych jednostek organizacyjnych, a także realiów polskich smart cities. Pokażemy modelowe inwestycje cyfrowe w polskich miastach, powiatach i województwach" – zapowiada Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, dyrektor programowy Konferencji.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Najważniejsze tematy konferencji

Ważnym tematem konferencyjnych prezentacji i debat będą źródła finansowania projektów cyfrowego rozwoju w obecnej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej. W ramach ich przeglądu mowa będzie m.in. o megaprojektach cyfryzacyjnych w Krajowym Planie Odbudowy. "Swoje ważne miejsce w programie znajdzie także problematyka systemów informatycznych w Architekturze Informacyjnej Państwa, a także rola samorządów w inwestycjach w rozwój sieci telekomunikacyjnych nowej generacji" – wskazuje Arkadiusz Złotnicki, wiceprezes SMWI, dyrektor organizacyjny konferencji.

Czytaj też

To będzie jubileuszowa edycja Konferencji. 25. spotkanie przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, sektora nauki, firm teleinformatycznych oraz organizacji pozarządowych i eksperckich. "Pracujemy nad formatami, które pozwolą nam docenić zarówno jubileusz naszego dorocznego spotkania, stosownie do rangi tej najdłużej rozwijającej się konferencji na temat elektronicznej administracji w Środkowo-Wschodniej Europie, jak również podsumować ćwierćwiecze cyfryzacji samorządów w Polsce" – mówi Arkadiusz Złotnicki.

Więcej na temat programowych i organizacyjnych aspektów konferencji można znaleźć tutaj: 25.kmwi.pl/. Zgłoszenia do udziału w konferencji można dokonać pod adresem : 25.kmwi.pl/rejestracja.

CyberDefence24 objął patronat medialny nad konferencją.

Reklama

Komentarze

    Reklama