Reklama

Polityka i prawo

Smart city i cyberbezpieczeństwo tematem dyskusji w czasie Polsko-Estońskiego Forum Biznesu

Fot. Tumisu/Pixabay
Fot. Tumisu/Pixabay

Smart city oraz problematyka cyberbezpieczeństwa były jednym z głównych tematów Polsko-Estońskiego Forum Biznesu. W wydarzeniu uczestniczył m.in. minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oraz przedstawiciele przedsiębiorców. 

Środowe forum, zorganizowane wspólnie m.in. z Polsko-Estońską Izbą Gospodarczą, odbyło się w całości w formule online. Jak podkreślił MSZ, wpisuje się ono w obchody stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Estonią oraz stanowiło okazję do refleksji nad przyszłością dwustronnej współpracy gospodarczej.

W swoim wystąpieniu szef MSZ Zbigniew Rau - cytowany w komunikacie resortu - akcentował znaczenie dwustronnej współpracy handlowej i podkreślał, że mimo pandemii w minionym roku wymiana handlowa między oboma krajami wzrosła o 4 proc.

We współpracy gospodarczej między Polską a Estonią drzemie wciąż niewykorzystany potencjał, a jednym z najbardziej obiecujących jej obszarów jest Inicjatywa Trójmorza, w której ramach oba nasze kraje mogłyby się stać liderami Cyfrowej Autostrady Trójmorza – mówił szef polskiej dyplomacji, cytowany w komunikacie.

Jak poinformował MSZ, panelowa część forum poświęcona była możliwościom rozwoju współpracy polsko-estońskiej w obszarach: smart city, cyberbezpieczeństwie i w zakresie dronów.

W dyskusji panelowej wzięli udział przedstawiciele estońskich i polskich firm działających we wspomnianych obszarach oraz prezes Polsko-Estońskiej Izby Gospodarczej Artur Kuczmowski.

Dyskusję poprzedziło wystąpienie prezesa Kuczmowskiego. Przedstawiciele polskiego i estońskiego biznesu wzięli udział również w konsultacjach dwustronnych.

image

 

Źródło:PAP

Komentarze