Reklama

Biznes i Finanse

IS-Wireless: Suwerenność technologiczna ważna dla bezpieczeństwa kraju

fot. Prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk/ Defence24
fot. Prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk/ Defence24

”Naszym zdaniem suwerenność technologiczna jest krytycznym elementem, ważnym dla bezpieczeństwa kraju; również suwerenność i niezależność w łańcuchu dostaw. Uważamy, że 5G jest krytyczną, bardzo uniwersalną technologią, którą powinniśmy kontrolować” - mówi w rozmowie z Defence24.pl Sławomir Pietrzyk, prezes IS-Wireless.

Prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk prezentuje rozwiązanie sieciowe, które zostało przygotowane wspólnie z MindMade z grupy WB.

"To kompletne rozwiązanie sieciowe, zgodne ze standardami 4G lub 5G, umieszczone w koncepcji network in the box. Mamy tam zarówno sieć radiową (access network), jak i sieć szkieletową (core network), które mogą działać w różnych scenariuszach - czy to pola walki, czy służb. Mówimy m.in. o zabezpieczeniu przed utratą łączności ludności; czy zabezpieczeniu łączności krytycznej tam, gdzie jest potrzebna; ale również o działaniach czy łączności specjalnej - takiej, jaka jest potrzebna np. dla energetyki" - podkreśla prezes IS-Wireless. 

Suwerenność technologiczna

Jak dodaje, istotna - w kwestii podejścia do nowoczesnych technologii - jest także suwerenność technologiczna. 

"Naszym zdaniem suwerenność technologiczna jest krytycznym elementem, ważnym dla bezpieczeństwa kraju, również suwerenność, niezależność w łańcuchu dostaw. Uważamy, że 5G jest krytyczną, bardzo uniwersalną technologią, którą powinniśmy kontrolować" - zaznacza nasz rozmówca. 

Czytaj także: Przenośna sieć 4G/5G dla służb i wojska w sytuacjach kryzysowych


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama