Reklama

Biznes i Finanse

Indie z 30-proc. podatkiem od dochodów z kryptowalut i NFT

Indie ogłosiły plany wprowadzenia cyfrowej waluty do przyszłego roku i opodatkowania kryptowalut i transakcji NFT – poinformował serwis  TechCrunch.

Reklama

Dochód z transferu jakichkolwiek wirtualnych aktywów zostanie opodatkowany w wysokości 30 proc., poinformowała minister finansów Indii, Nirmala Sitharaman. Aby uchwycić szczegóły wszystkich takich transakcji kryptograficznych, minister zaproponowała również 1 proc. odliczenie podatku u źródła od płatności dokonanych w związku z zakupem wirtualnych aktywów.

Reklama

„Przy obliczaniu takiego dochodu nie można potrącać żadnych wydatków lub dodatków, z wyjątkiem kosztów nabycia. Co więcej, strata z przeniesienia aktywów cyfrowych nie może zostać rozliczona z żadnym innym dochodem" – dodała.

Czytaj też

Propozycja pojawia się w czasie, gdy zakupy kryptowalut i NFT szybko wkraczają do Indii pomimo niepewności regulacyjnej w kraju. „Wielkość i częstotliwość tych transakcji sprawiły, że konieczne jest zapewnienie określonego systemu podatkowego" – zaznaczyła szefowa resortu finansów Indii.

Reklama

Nowa waluta cyfrowa

Nirmala Sitharaman powiedziała też, że bank centralny Indii wprowadzi również walutę cyfrową w następnym roku finansowym. Narodowy bank centralny od kilku miesięcy w kraju testuje CBDC (Central Bank Digital Currency) poprzez szereg kontrolowanych prób i bada jego wpływ na system bankowy i monetarny.

„Wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego znacznie wzmocni gospodarkę cyfrową. Waluta cyfrowa doprowadzi również do wydajniejszego i tańszego systemu zarządzania walutami" – skomentowała.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama