Reklama

Biznes i Finanse

Indie dążą do całkowitego zakazu kryptowalut

Fot. quoteinspector.com/CC BY-ND 4.0
Fot. quoteinspector.com/CC BY-ND 4.0

Indyjski rząd chce wprowadzenia całkowitego zakazu kryptowalut oraz karania ich posiadaczy - donosi agencja Reutera, która powołuje się na swoje źródła. Czy jest to powiązane z planami stworzenia własnej, oficjalnej cyfrowej waluty przez Indie?

Proponowane rozwiązania prawne są według agencji jedną z najbardziej restrykcyjnych prób uregulowania kryptowalut. Regulacje, które - jak twierdzą źródła Reutera - planuje wprowadzić rząd premiera Narendry Modiego, zakładają penalizację obrotu kryptowalutami, ale także ich posiadania, jak i pozyskiwania oraz transferów.

Agencja Reutera przypomina, że Indie planują stworzenie własnej, oficjalnej cyfrowej waluty - stąd polityczna wola wprowadzenia całkowitego zakazu obrotu kryptowalutami prywatnymi, takimi jak bitcoin.

Bitcoin w miniony weekend uzyskał rekordową wycenę za jeden token sięgającą 62 tys. dolarów - pisze agencja. W poniedziałek cena tej kryptowaluty nieco spadła i obecnie osiąga ok. 57,7 tys. dolarów za token. Według Reutera informacje o planach rządu w Indiach wywarły wpływ na spadek ceny bitcoina.

Najpopularniejsza kryptowaluta świata w 2021 r. zwiększyła swoją wartość niemal dwukrotnie po tym, jak w 2020 r. wzrosła ona czterokrotnie. Według cytowanego przez agencję analityka rynku kryptowalutowego powodem wzrostu wyceny bitcoina jest rosnące zainteresowanie kryptowalutą ze strony inwestorów instytucjonalnych i korporacyjnych.

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama