Reklama

Biznes i Finanse

Cyberatak zakłócił pracę głównych portów w RPA

Fot. -XEON-/Wikimedia Commons/CC 3.0
Fot. -XEON-/Wikimedia Commons/CC 3.0

Cyberatak zakłócił operacje prowadzone w głównych portach w Republice Południowej Afryki – Kapsztad i Durban. W wyniku incydentu doszło do problemów z przemieszczaniem ładunków.

Cape Town Harbor Carriers Association w wysłanej do członków wiadomości e-mail podkreśliło, że systemy operacyjne w portach padły celem działań cyberprzestępców, w związku z czym niemożliwe będzie przemieszczanie ładunków do momentu, kiedy problem nie zostanie rozwiązany – wskazuje agencja Reutera, posiadająca wgląd do korespondencji. Cyberatak miał miejsce w czwartek rano.

Firma Transnet obsługująca główne porty w RPA (w tym Durban i Kapsztad) oraz rurociągi i sieć kolejową potwierdziła, że jej infrastruktura IT została zakłócona. Przykładowo, oficjalna strona przedsiębiorstwa jest obecnie niedostępna dla użytkowników. Specjaliści starają się zidentyfikować problem.

image
Fot. Obecny wygląd oficjalnej strony firmy Transnet. 

Przedsiębiorstwo już w zeszłym tygodniu zmagało się z zakłóceniami w portach i liniach kolejowych, co było następstwem napiętej sytuacji w niektórych częściach kraju – donosi agencja Reutera.

Czy najnowszy cyberatak jest w jakiś sposób powiązany z wewnętrzną sytuacją w RPA? Obecnie eksperci badający sprawę traktują te sytuacje jako niepowiązane, choć nie można wykluczać żadnego scenariusza.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama