Reklama

Biznes i Finanse

Cyberatak na PZU. Mamy potwierdzenie: "Nie doszło do wycieku danych"

PZU padło celem cyberataku
PZU padło celem cyberataku
Autor. strona internetowa PZU

Grupa PZU podała dziś rano, że na ich systemy IT przeprowadzono cyberatak. Jak wynika z naszych informacji, nie doszło do wycieku danych firmy.

Reklama

W piątek w godzinach porannych Grupa PZU poinformowała, że padła ofiarą cyberataku. "Sytuacja jest monitorowana, systemy na bieżąco są przywracane do pełnej funkcjonalności" - podano.

Reklama

W najbliższych dniach może wystąpić spowolnienie działania niektórych aplikacji.

Szczegóły cyberataku

Jak poinformowało nas biuro prasowe Grupy, ich strona internetowa "działa bez problemu".

Reklama

"Kluczowe systemy dzialaja, a w miarę postępu prac naprawczych - coraz płynniej. W tej chwili możliwe jest wystąpienie spowolnienia działania niektórych systemów" - otrzymaliśmy informację.

Jak się dowiedzieliśmy, doszło do ataku DDoS na systemy IT Grupy PZU, czyli do ataku typu rozproszona odmowa usługi. O atakach DDoS i ich przebiegu pisaliśmy na łamach CyberDefence24.pl wielokrotnie, między innymi w tym materiale.

Czytaj też

Kto atakował systemy IT Grupy? "Geolokalizacja IP pokazuje wiele kierunków, serwery rozsiane po całym świecie" - usłyszeliśmy.

Nie było wycieku danych

Jak podkreśla spółka, nie zidentyfikowano żadnego wycieku danych klientów. Utrudnienia mogą potrwać do 24 kwietnia - poinformowano serwis CyberDefence24.pl.

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest największą instytucją finansową w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2010 roku spółka PZU SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarządza ona ok. 300 mld zł aktywów i świadczy usługi dla 22 milionów klientów w pięciu krajach.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama