Reklama

Biznes i Finanse

Cisco wprowadza Webex Hologram. Organizacja spotkań z rozszerzoną rzeczywistością

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Webex Hologram ma być połączeniem rozwiązania Cisco Webex w zakresie organizacji spotkań i trójwymiarowych hologramów. Wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR) i ma wypełnić lukę między pracą grupową planowaną wirtualnie a osobiście. Fotorealistyczna technologia holograficzna, która zapewnia obraz w czasie rzeczywistym ma też pomóc w zdalnym prowadzeniu szkoleń i wspólnym rozwiązywaniu problemów.

Webex Hologram to rozwiązanie działające w czasie rzeczywistym, które wykorzystuje technologię okularów do rozszerzonej rzeczywistości i z funkcją organizacji spotkań z trójwymiarowymi hologramami.

Z badania Cisco Hybrid Work Index wynika, że 64 proc. pracowników deklaruje, że możliwość pracy zdalnej bezpośrednio przekłada się na ich decyzję o tym, czy zostaną lub odejdą z organizacji. Dzięki technologii holograficznej możliwy ma być kontakt, który wcześniej pozostawał tylko w sferze wyobraźni. 

Czytaj także: Różnorodność w firmie receptą na sukces? Kobiety silną stroną Cisco Kraków

Webex Hologram ma być wykorzystywany w technologii immersyjnej, która jest już użytkowana; umożliwia osobie prowadzącej prezentację udostępnianie zarówno treści w postaci fizycznej, jak i cyfrowej; umożliwia zdalny udział wielu użytkowników w prowadzonej prezentacji. 

Rozwiązanie jest kompatybilne z wiodącymi w branży goglami AR, takimi jak Magic Leap czy Microsoft HoloLens.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama