Reklama

Biznes i Finanse

Audi wybrało dostawcę technologii 5G. Niemiecki koncern stawia na Ericssona

Fot. Joachim Köhler/Wikimedia Commons/CC 3.0
Fot. Joachim Köhler/Wikimedia Commons/CC 3.0

Niemiecki gigant rozpoczyna program pilotażowy, którego podstawą jest wykorzystanie w procesie produkcyjnym automatyzacyjnej aplikacji stworzonej przez Ericssona, funkcjonującej w standardzie 5G. Władze Audi wskazują, że szybkie rozwiązania telekomunikacyjne odgrywają niebagatelną rolę w przemyśle.

"Bezprzewodowa komunikacja prowadzona w czasie rzeczywistym jest warunkiem wstępnym umożliwiającym w przyszłości bezproblemową współpracę pomiędzy robotami produkcyjnymi a ludźmi. W przeciwieństwie do innych technologii bezprzewodowych, 5G jest bardziej niezawodne, lepiej reaguje na pracę pod dużym obciążeniem i dlatego wyjątkowo dobrze nadaje się do zintegrowania z nią czujników, maszyn i urządzeń obsługiwanych przez ludzi" - czytamy w komunikacie Audi.

Firma wykorzysta rozwiązanie 5G w interakcji na linii człowiek-maszyna, która będzie możliwa również bezprzewodowo.

"5G łączy wszystkie punkty w naszym środowisku produkcyjnym, co prowadzi do ogromnej poprawy elastyczności i łączności oraz pokazuje, jak może wyglądać bezpieczna współpraca między ludźmi a robotami" - powiedział szef działu technologii automatyzacji produkcji nadwozi w fabryce Audi w Neckarsulm Arjen Kreis.

Audi i Ericsson współpracują od 2018 roku, kiedy ogłoszono projekt w Audi Production Lab, testujący możliwości wykorzystania technologii 5G do zastosowań przemysłowych w inteligentnej fabryce. Firmy badają też wykorzystanie technologii bezprzewodowej i sieciowej 5G do produkcji pojazdów.

Źródło:PAP

Komentarze