Reklama

Biznes i Finanse

Ataki DDoS na europejskich dostawców usług internetowych

Fot. USA-Reiseblogger/Pixabay
Fot. USA-Reiseblogger/Pixabay

Najwięksi europejscy dostawcy usług internetowych stali się celem ataków DDoS, na skutek których wiele usług zostało czasowo wyłączonych. Poszkodowane firmy to głównie podmioty z Belgii, Francji i Niderlandów.

Lista dostawców usług internetowych, którzy padli ofiarą ostatnich cyberataków DDoS obejmuje między innymi belgijską firmę EDP, francuskie Bouygues Télécom, FDN, K-net, SFR oraz Caiway, Delta, FreedomNet, Online.nl, Signet i Tweak.nl z Niderlandów– ustalił serwis ZDNet.

Działania hakerów trwały nie dłużej niż jeden dzień i podczas ich realizacji wiele usług zostało wyłączonych na skutek incydentów. Ostatecznie wszystkim poszkodowanym podmiotom udało się zneutralizować złośliwe operacje.

NBIP, organizacja non-profit założona przez dostawców usług internetowych z Niderlandów w celu zbiorowego zwalczania ataków DDoS, wskazała dla ZDNet, że wiele cyberataków zostało wymierzonych w konkretne elementy infrastruktury firm, takich jak na przykład routery. Zgodnie przedstawionymi przez NBIP danymi, incydenty trwały kilka godzin.

Wszystkie ataki DDoS na europejskich dostawców usług internetowych miały miejsce 28 sierpnia – informuje ZDNet. W tym miejscu warto przypomnieć, że 2 dni wcześniej specjaliści zidentyfikowali inną kampanię DDoS, którą wymierzono w instytucje finansowe z całego świata, w tym MoneyGram, YesBank India, Worldpay czy PayPal.

Obecnie nie ma żadnych dowodów, wskazujący jakoby te dwie operacje hakerskie były ze sobą powiązane. Choć należy mieć na uwadze, że seria cyberataków na branżę finansową zakończyła się w raz z rozpoczęciem kampanii ukierunkowanej na dostawców usług internetowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama