Reklama

Biznes i Finanse

Anna Streżyńska dołącza do firmy Kinguin. Koncentracja na blockchainie, AI i Big Data

Fot. CyberDefence24.pl
Fot. CyberDefence24.pl

Spółka, której współwłaścicielką została Anna Streżyńska,  MC2Solutions, będzie zajmowała się rozwojem technologii blockchain, sztuczną inteligencją i smart city. Streżyńska będzie współpracowała z Viktorem Romaniukiem, założycielem i szefem firmy Kinguin, sprzedającej gry i prowadzącej drużynę e-sportową.

Zdaniem Anny Streżyńskiej blockchain to szansa na przywrócenie demokratycznego zarządzania internetem. To technologia, która ma szanse zrewolucjonizować świat cyfrowy. Była minister cyfryzacji dodała, że chce dalej rozwijać nowoczesny sektor IT i zagospodarować potencjał polskich informatyków. Streżyńska w nowej pracy będzie kontynuowała współpracę z zespołem z Ministerstwa Cyfryzacji. Podczas swojego wystąpienia powiedziała również, że chce żyć w nowoczesnym państwie. Nazwa MC2Solutions nawiązuje do słynnego równania Alberta Einsteina, jak również do akronimu Ministerstwa Cyfryzacji.

Streżyńska wciąż nie doczekała się następcy. Od czasów jej dymisji, która miała miejsce 9 stycznia, Ministerstwo Cyfryzacji  pozostaje nieobsadzone. Nadzór nad resortem sprawuje premier.

Komentarze