Reklama

Biznes i Finanse

Amazon postawi na kody QR i technologię w przebieralniach

fot.  Yender Gonzalez/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Yender Gonzalez/ Unsplash/ Domena publiczna

Domy towarowe - jakie ma planować Amazon, gigant e-commerce na przyszły rok - mają być wyposażone w kody QR, ekrany dotykowe oraz zapewniać „nieoczywiste wrażenia zakupowe” m.in. w oparciu o nowoczesne technologie. 

Ze źródeł na jakie powołuje się „The Wall Street Journal” wynika, że domy towarowe Amazona mają służyć zwiększeniu sprzedaży odzieży oferowanej do tej pory jedynie za pośrednictwem platformy do zakupów online. Kupujący będą mogli przymierzyć ubrania w szatniach wyposażonych w technologiczne rozwiązania.

Amazon ma oferować produkty pod własną marką, ale także zewnętrznych producentów, którzy sprzedają ubrania za pośrednictwem jego strony internetowej.

Czytaj również: Japonia: Amazon oskarżony przez rząd o zakłócenia w telekomunikacji

Raport na który powołuje się „WSJ” wskazuje, że „domy towarowe będą wyposażone w wiele rozwiązań technologicznych”. Klienci będą mogli na przykład poprosić o przymierzenie odzieży za pomocą kodów QR, a także skorzystać z ekranu dotykowego, który będzie również polecał dodatkowe przedmioty.

Amazon miał nie odpowiedzieć mediom na prośbę o komentarz.

/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama