Reklama

Biznes i Finanse

29 września rusza XXVIII Forum Teleinformatyki. Tematem „System informacyjny państwa – kierunki rozwoju”

Autor. forumti.pl/ materiały prasowe

Na 29-30 września zaplanowano XXVIII Forum Teleinformatyki. Tematyka tegorocznego Forum skupia się na wskazywaniu pożądanych i koniecznych kierunków rozwoju systemów informacyjnych państwa i wypracowaniu możliwości ich elastycznego dostosowywania do zmieniającego się otoczenia społecznego, gospodarczego oraz militarnego w krajowej i światowej skali. Redakcja CyberDefence24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Reklama

O czym będzie mowa podczas wydarzenia? O redefinicji zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa, o zwiększaniu wykorzystania sztucznej inteligencji, wspieraniu eksportu polskich rozwiązań informatycznych czy zwiększaniu sprawności administracji państwowej i jej kontaktów z obywatelem na przykładzie systemów EZD i e-Doręczeń.

Reklama

Po dwóch latach wirtualnych obrad, tegoroczne Forum Teleinformatyki odbędzie się w dużej części w tradycyjnej formie, umożliwiającej bezpośredni kontakt uczestników między sobą oraz z prelegentami i panelistami.

Obrady Forum będzie też można śledzić zdalnie. Program obejmuje 8 sesji tematycznych i zamykającą obrady Galę Forum, którą rozpocznie dyskusję: „Strategie cyfrowej suwerenności a nowy ład bezpieczeństwa”.

Reklama

Niesłabnąca ani na chwilę dynamika wydarzeń międzynarodowych i krajowych miała bezpośredni wpływ na tematykę tegorocznego Forum. Pierwszy dzień Forum to 8 sesji odbywających się stacjonarnie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS, w Miedzeszynie. Drugi dzień wypełni „Forum Młodych Mistrzów”, które jest zwieńczeniem Ogólnopolskiego, Międzyuczelnianego Konkursu Młodych Mistrzów. Sesję oraz obrady pierwszego dnia będzie można śledzić także w internecie.

Forum gromadzi najlepszych specjalistów i praktyków aktywnie zaangażowanych w modernizację funkcjonowania państwa, umożliwiając publiczną wymianę doświadczeń i poglądów poprzez czynny udział w dyskusjach panelowych czy rozmowach kuluarowych. W dwóch poprzednich, „pandemicznych” edycjach Forum uczestniczyło zdalnie ponad 800 osób.

Partnerami sesji i Konkursu Młodych Mistrzów są: Atende Industries, Bank Gospodarstwa Krajowego, Centrum e-Zdrowia i NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Wręczenie Nagród

Na Forum zostaną wręczone nagrody: im. Marka Cara (Fundatorem Nagrody SAS Institute), Złotego Herolda, Złotej e-Tarczy i Złotego wykładu. Listę laureatów tych nagród z poprzednich lat można znaleźć na stronie: forumti.pl.

Honorowymi Patronami XXVIII Forum są: Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, Narodowy Bank Polski, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego i prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Komitet Honorowy Forum reprezentują: Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, prof. dr hab. Piotr Pogonowski – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, prof. dr hab. Jan Madey – Uniwersytet Warszawski, Wiesław Paluszyński – prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, dr inż. Andrzej Dulka – prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji i dr hab. inż. Bolesław Szafrański – prof. WAT.

Partnerami Forum są: Asseco Poland, IBM Polska i Polski Fundusz Rozwoju.

Patronami medialnymi są redakcja CyberDefence24.pl, a także BrandsIT.pl, ITWIZ.pl.

Organizatorami Forum są: BizTech Konsulting SA i Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Aktualne informacje o tegorocznym Forum oraz materiały z poprzednich edycji dostępne są na stronie: forumti.pl.

/Informacja prasowa

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze