Reklama

Social media

Zhakowano włoski portal do rejestracji na szczepienia

Fot. geralt/Pixabay/Domena publiczna
Fot. geralt/Pixabay/Domena publiczna

Włoskie władze poinformowały o ataku hakerskim na stronę internetową, dzięki której można zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19 – informuje Euronews.

Oficjalna strona Lacjum, włoskiego regionu administracyjnego, służąca m.in. do rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19, została dotknięta cyberatakiem w ostatnią niedzielę. Strona była niedostępna przez kilka godzin. Atak najprawdopodobniej został przeprowadzony przy użyciu oprogramowania ransomware

Władze Rzymu poinformowały o incydencie w mediach społecznościowych i zapewniły, że trwają prace nad naprawą serwisu w taki sposób, aby nie odciąć obywateli od dostępu do usług. Prokuratura wszczęła również śledztwo w tej sprawie, podaje Euronews.

„Nie było żadnych zakłóceń i nie będzie ich w najbliższych dniach, a rejestracja na szczepienia będzie przebiegała w normalnych warunkach” – poinformowały władze w wydanym oświadczeniu.

Wymagany certyfikat szczepień

Przez kraj przelewa się fala protestów po tym, jak władze Włoch zdecydowały o konieczności pokazania certyfikatu szczepienia przy wstępie do restauracji i instytucji kultury.

Według statystyk 70 proc. dorosłej ludności regionu została zaszczepiona. Nicola Zingaretti, prezydent Rzymu, podziękował mieszkańcom na Facebooku za ich zaangażowanie od samego początku pandemii.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze