Reklama

Social media

Z Facebooka wyciekły prywatne zdjęcia użytkowników?

Fot. geralt/Pixabay
Fot. geralt/Pixabay

Jak podaje agencja Reutera, władze Facebooka poinformowały o poprawieniu błędu, który mógł przyczynić się do wycieku prywatnych zdjęć około 6,8 milionów użytkowników. Luka w systemie portalu istniała przez 12 dni. 

W normalnych okolicznościach zgoda na udostępnianie zdjęć zewnętrznym aplikacjom dotyczy wyłącznie fotografii zamieszczanych na stronie użytkownika. W tym wypadku deweloperzy niektórych aplikacji mogli uzyskać wgląd również w zdjęcia, które powinny pozostać dla nich niedostępne, np. takie, które zostały wgrane na serwer Facebooka, ale nie były publikowane, a także zdjęcia z usługi Marketplace i z relacji (Stories).

Koncern Marka Zuckerberga przeprosił za zdarzenie we wpisie blogowym kierowanym do deweloperów. Firma zapowiedziała, że powiadomi potencjalnie poszkodowanych użytkowników. W tym celu udostępniony zostanie link umożliwiający indywidualne sprawdzenie, czy korzystało się z którejś z 1,5 tys. aplikacji, które uzyskały nieautoryzowany dostęp do prywatnych zdjęć użytkowników.

Informacja odbiła się na notowaniach Facebooka. W piątek rano kurs koncernu spadł o 1,2 proc. na giełdzie Nasdaq.

SZP/PAP

Komentarze