Reklama

Social media

Uwaga na kolejne oszustwo na Netflixa. Grozi utratą pieniędzy

fot. CyberRescue/ informacja prasowa
fot. CyberRescue/ informacja prasowa

Oszuści rozsyłają e-maile, informujące o zawieszeniu subskrypcji Netflix. W wiadomości znajduje się link, który prowadzi do fałszywej strony, łudząco przypominającej platformę streamingową. Wymaga podania danych logowania do konta oraz karty płatniczej.

Użytkownicy posiadający konto na platformie streamingowej Netflix muszą uważać na próby wyłudzania pieniędzy przez cyberprzestępców, którzy czyhają na ich majątek.

CyberRescue ostrzega, że w ostatnim czasie ponownie pojawiła się fala fałszywych maili, wysyłanych do użytkowników. Ostatnie między innymi nadawane były z fałszywej domeny Netflixa i informowały o końcu subskrypcji, a co się z tym wiąże – wzywały do zapłaty.

"Zawsze, gdy otrzymujemy wiadomości e-mail, które nakłaniają nas do wykonania natychmiastowej reakcji powinniśmy przyjrzeć jej się kilkukrotnie przed jakimkolwiek działaniem. Nie klikajmy odruchowo w linki czy załączniki, bo niestety może skończyć się to dla nas kradzieżą danych czy pieniędzy. Jeżeli zidentyfikujemy oszustwo należy oznaczyć wiadomość jako SPAM. Niestety, jeśli często dostajemy wiadomości tego typu, może to oznaczać, że nasz adres wyciekł z jakiegoś serwisu" - tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Należy pamiętać, że Netflix nigdy nie poprosi o podanie danych osobowych przez e-maila czy wiadomość SMS. Lepiej zawsze zweryfikować otrzymaną wiadomość, dzwoniąc na infolinię czy w wypadku podejrzeń – napisać do administratorów serwisu, by zgłosić cyberincydent i tym samym ostrzec przed nim innych.

Na podst. informacji prasowej


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama.
Reklama

Komentarze

    Reklama