Reklama

Social media

Twitter zawiesił konto amerykańskiej kongresmenki. Rozpowszechniała dezinformację o szczepionkach 

Fot. Prasesh Shiwakoti (Lomash)/unsplash.com
Fot. Prasesh Shiwakoti (Lomash)/unsplash.com

Twitter zawiesił konto amerykańskiej kongresmenki Marjorie Taylor Greene (Partia Republikańska) za rozpowszechnianie dezinformacji o szczepionkach przeciwko COVID-19. Jej zdaniem są one nieskuteczne. 

Greene została ukarana w ten sposób za swój poniedziałkowy tweet, w którym wezwała Agencję Żywności i Leków (FDA) do odmowy udzielenia pełnej aprobaty dla szczepionek przeciwko COVID-19.

FDA nie powinna zatwierdzać szczepionek na covid. Zbyt wiele jest doniesień o infekcjach i rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród zaszczepionych osób. Te szczepionki zawodzą i nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa, podobnie jak maski - napisała polityk.

Czwarta kara 

Twitter uznał jej wpis za dezinformację i ukarał kongresmenkę tygodniowym zawieszeniem konta. Słynąca z kontrowersji i wiary w spiskowe teorie Greene otrzymała w ten sposób czwartą karę ze strony serwisu w związku z dezinformacją. Kolejne przewinienie może skutkować permanentnym zawieszeniem jej konta.

Pełna aprobata dla szczepionek 

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), mimo że szczepionki nie gwarantują 100-procentowej ochrony przed infekcją, znacznie obniżają ryzyko choroby, zwłaszcza w jej najcięższej postaci.

Główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena dr Anthony Fauci stwierdził, że decyzja FDA w sprawie pełnej aprobaty szczepionek przeciwko COVID-19 zapadnie prawdopodobnie na początku września i zapewnił, że będzie ona pozytywna.

Marjorie Taylor Greene, która w Izbie Reprezentantów zasiada od stycznia, należy do najbardziej kontrowersyjnych członków Kongresu. Zasłynęła m.in. wielokrotnymi porównaniami zasad pandemicznych do Holokaustu oraz promocją licznych spiskowych teorii, w tym tych o zamachach z 11 września 2001 roku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. sff

    Zarząd Twittera powinien pamiętać że kij ma dwa końce.

Reklama