Reklama

Social media

Twitter pozwoli modyfikować ustawienia odpowiedzi na wpisy po ich publikacji

fot. E MORAN/ Unsplash; / Domena publiczna
fot. E MORAN/ Unsplash; / Domena publiczna

Twitter pozwoli modyfikować ustawienia tego, kto może odpowiadać na publikowane w serwisie wpisy, nawet po ich wysłaniu. Nową funkcjonalność serwisu spostrzegła badaczka oprogramowania Jane Manchun Wong. 

Możliwość modyfikowania ustawień odpowiedzi na wpisy na Twitterze ma być dostępna od środy dla użytkowników na całym świecie.

Do tej pory ograniczenie możliwości odpowiedzi dla wybranych grup użytkowników funkcjonowało na trzech poziomach. Redagując wpis można było ograniczyć odpowiedzi do grona osób oznaczonych w treści danego tweeta, ale też do osób, które nas obserwują, bądź pozostawić je otwarte dla wszystkich. Ustawienia można było modyfikować wyłącznie przed publikacją wpisu.

Edycja po opublikowaniu wpisu

Obecnie ma to być możliwe również po jego zamieszczeniu w serwisie – po to, by ułatwić zarządzanie konwersacjami i unikać sytuacji, w których użytkownicy są zalewani odpowiedziami na wpisy, szybko zyskujące rozgłos w serwisie.

Nowe możliwości mogą pomóc szczególnie tym osobom, które zmagają się w internecie z negatywnymi zjawiskami, takimi jak hejt czy flooding.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze