Reklama

Social media

Twitter kontynuuje politykę „permanentnych” banów

Fot. Solen Feyissa/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. Solen Feyissa/Wikimedia Commons/CC 2.0

Twitter na stałe zablokował konto Jamesa O'Keefe, założyciela amerykańskiej organizacji Project Veritas, która oskarżyła CNN o to, że w trakcie kampanii prezydenckiej w USA wykorzystywała propagandę wymierzoną w Donalda Trumpa. Amerykański gigant mediów społecznościowych wyjaśnił, że blokada to efekt „nieustannego łamania zasad dotyczących manipulacji na Twitterze oraz spamowania”.

Jak uzasadnił rzecznik Twittera, zawieszenie O'Keefe'a jest permanentne, szczególnie, że użytkownicy platformy nie mogą wprowadzać innych w błąd poprzez tworzenie sztucznych kont ani sztucznie podburzać bądź przeszkadzać w dyskusjach.

The New York Times przekazał, że O'Keefe już zapowiedział złożenie pozwu o zniesławienie przeciwko Twitterowi w poniedziałek. Według niego utrzymywanie przez platformę, że korzystał z fałszywych kont jest nieprawdziwe. To fałsz i oszczerstwo - napisał w oświadczeniu.

Sekcja 230 mogła ich wcześniej bronić, jednak nie uchroni ich przede mną - skomentował odnosząc się do aktu prawnego funkcjonującego w Stanach Zjednoczonych dotyczącego internetu. Dokument ten wchodzący w skład ustawy dot. uregulowania nieprzyzwoitych treści Communications Decency Act jest - jak przypomniał The New York Times - krytykowana zarówno przez Republikanów jak i Demokratów.

We wtorek Project Veritas ujawniła nagranie wideo przedstawiające pracownika CNN opisującego, jak telewizja pracowała, aby podczas kampanii w 2020 r. pokazać ówczesnego kandydata na prezydenta Joe Bidena w korzystnym świetle. Na nagraniu z ukrycia uchwycono człowieka, którego Project Veritas identyfikuje jako dyrektora technicznego CNN Charliego Chestera. Powiedział on, że zdecydował się na współpracę z siecią, ponieważ skupiła się ona na usunięciu byłego prezydenta Donalda Trumpa. Chester uznał również CNN jako krytyczne narzędzie służące do wyboru Bidena – podaje ABC News.

Konglomerat komunikacyjny Sinclair Broadcast Group nie jest w stanie potwierdzić tożsamości Chestera, a CNN nie odpowiedziało jeszcze na prośby ABC News o komentarz ani potwierdzenie, czy mężczyzna jest zatrudniony w telewizji.

Project Veritas jest organizacją założoną przez O'Keefe'a w celu ujawniania nieprawidłowości i nadużyć w funkcjonowaniu rządu, administracji federalnej, polityków oraz mediów. Główną metodą pracy Project Veritas jest filmowanie ukrytą kamerą, a następnie ujawnianie materiałów, co jest krytykowane przez oponentów grupy.

image

Źródło:PAP

Komentarze