Social media

RT zablokowana na Łotwie

Fot. en.kremlin.ru
Fot. en.kremlin.ru

Łotwa podjęła decyzję o zablokowaniu kanałów należących do RT i zachęca pozostałe państwa Starego Kontynentu do podobnych działań, aby wspólnie walczyć ze szkodliwą prokremlowską narracją.

RT - dawniej funkcjonująca pod nazwą Russia Today - to prokremlowska sieć kanałów telewizyjnych, która udostępnia materiały w kilku językach (m.in. angielskim, hiszpańskim czy arabskim), propagując treści zgodne z retoryką Moskwy. W związku z silną narracją, uderzającą również w Łotwę, lokalne władze podjęły decyzję o zablokowaniu prorosyjskich kanałów. Sprawa dotyczy przede wszystkim „RT HD”, „RT Arabic”, „RT Spanish”, „RT Documentary HD”, „RT Documentary” – informuje lokalny serwis LSM.

Łotwa w ciągu ostatniego półrocza prowadziła analizę mediów oraz ich potencjalnych beneficjentów. Otrzymane wyniki były jednym z kluczowych elementów podjętej przez władze decyzji o zablokowaniu RT w kraju.

Łotwa uważa, że podobne działania powinny podjąć również inne państwa, aby w ten sposób ograniczyć rozpowszechnianie się prorosyjskiej narracji na Starym Kontynencie. „Poinformujemy wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej i ich organy regulacyjne o posiadanych przez nas informacjach, ponieważ uważamy, że podobną decyzję należy podjąć w całej Unii Europejskiej” – podkreślił na łamach LSM Ivars Abolins, szef łotewskiej National Electronic Mass Media Council (NEPLP).

Komentarze

    Czytaj także